صفحه نخست/ اخبار/

ارتش اسراییل وزن مهمات نظامیان خود را کم می کند

ارتش اسراییل وزن مهمات نظامیان خود را کم می کند

ارتش رژیم صهیونیستی دیروز (یکشنبه) تصمیم گرفت که وزن اسلحه و مهماتی را که نظامیان این رژیم در هنگام جنگ با خود حمل می کنند، کاهش دهد.

این تصمیم ارتش رژیم صهیونیستی پس از آن اتخاذ شد که نظامیان ارتش در جنگ اخیر علیه نوار غزه به دلیل وزن زیاد مهمات قابل حمل براي هر نظامی، با مشکلات فراوانی روبرو شدند، وا ین امر باعث کشته شدن شمار زیادی از آنها به دست مبارزان مقاومت فلسطین شد.

کانال 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی در پایگاه اینترنتی خود در این باره نوشت: واحد تکنولوژی نیروهای پیاده این ارتش به صورت عملی برای ایجاد راه حلی برای مشکل وزن زیاد مهماتی که نظامیان اسراییلی در هنگام جنگ با خود حمل می کنند، وارد عمل شده است.

این رسانه صهیونیستی افزود: این اقدام به عنوان یکی از تجربه ها و عبرت هایی است که ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ اخیر نوار غزه گرفته است.

پایگاه خبری کانال 2 تلویزیون اسراییل در ادامه گزارش خود اعلام کرد: بیشتر فرماندهان و نظامیان ارتش از وزن زیاد مهماتی که در جنگ غزه با خود حمل می کردند ناراضی بودند و نسبت به آن اعتراض کردند چرا که وزن زیاد اسلحه ها و مهمات حرکت و نقل انتقال آنها را سخت تر کرده بود.

این کانال صهیونیستی افزود: کندی حرکت ناشی از وزن زیاد اسلحه ها و مهمات قابل حمل، باعث شد که شمار زیادی از نظامیان ارتش اسراییل در جنگ اخیر کشته شوند.

"ستاس تشكينا" رییس بخش مهمات ذخیره سبک نیروی های پیاده ارتش اسراییل در اینباره تصریح کرد: وزن زیاد مهمات قابل حمل نظامیان ارتش اسراییل در حمله زمینی اخیر به نوار غزه، آنها را با مشکل جدی روبرو کرد.

این مقام نظامی ارتش اسراییل تاکید کرد که نظامیان ارتش در جنگ های آتی خود اسلحه ها و مهمات سبکی را با خود حمل خواهند کرد.