صفحه نخست/ اخبار/

لاریجانی: رژیم صهیونیستی یک شرور بین المللی است

لاریجانی: رژیم صهیونیستی یک شرور بین المللی است

به گزارش مجمع سازمانهای غیر دولتی حامی فلسطین، روز 16 تیرماه رئیس مجلس شورای اسلامی ایران میزبان جمعی از سازمانها و فعالان حامی قدس شریف بود.

در این نشست صمیمانه که با حضور قریب به اتفاق  نمایندگان اکثر سازمانهای مدافع فلسطین و همچنین فعالان غیردولتی حامی قدس شریف برگزار شد؛ سفیر فلسطین، نماینده گان فتح،حماس، جهاد و جمعی از فعالان فلسطینی نیز حضور داشتند.

طی این نشست صلاح زواری سفیر فلسطین ضمن طرح توجه به لزوم وحدت در بین مسلمین خواستار برگزاری نشستی بین دول تاثیر گذار جهان اسلام شد تا شرایط حال حاضر جهان اسلام بررسی و برای بر طرف مشکلات مسلمانان تصمیماتی اتخاذ شود.

وی همچنین علمای جهان اسلام را به فعالیت بیشتر در جهت تنویر افکار امت اسلام درباره خطر چندپاره گی مسلمین فراخواند.


 

در ادامه احمد سروش نژاد از طرف مجمع سازمانهای غیر دولتی و فعالان حامی قدس شریف به ایراد نقطه نظرات این مجمع پرداخت، وی با اشاره به حضور اثربخش سازمانهای غیردولتی حامی فلسطین در برنامه های جهانی با اشاره به گردهمایی جهانی تونس، بهره برداری از این ظرفیت را گوشزد نمود و تاکید کرد: در صورت همراهی بیشتر داخلی قطعا این اثرگذاری بیشتر خواهد شد.

وی تاکید کرد: سازمانهای غیردولتی و فعالان حامی فلسطین از ظرفیت خوبی برخوردار هستند که مغفول مانده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی پس از استماع سخنان نمایندگان سازمانهای مدافع فلسطین حاضر در جلسه مسائلی را طرح نمود.

وی ضمن اشاره به نحوه پدید آمدن رژیم اشغالگر صهیونیستی تاکید کرد: این رژیم یک شرور بین المللی است.

لاریجانی ضمن انتقاد از حمله آل سعود به یمن اظهار داشت:برخی کشورهای اسلامی برای رژیم صهیونیستی فرصت سازی می کنند.

وی تاکید کرد: اگر مسلمانان حول محور دفاع از ملت فلسطین و قدس شریف که مساله واضح و شفاف جهان اسلام است جمع نشوند حول هیچ محور دیگری جمع نخواهند شد.

لاریجانی در پایان با اشاره به انتخاب جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس از سوی حضرت امام رحمه الله علیه، گفت: مساله فلسطین همواره در بالاترین سطح از سوی جمهوری اسلامی پیگیری شده است و حضرت امام (ره) مساله قدس و فلسطین را محل قدرت امت اسلامی بر می شمردند.