صفحه نخست/ اخبار/

قدردانی علی لاریجانی از فعالیت های سازمان های حامی فلسطین

قدردانی علی لاریجانی از فعالیت های سازمان های حامی فلسطین

به گزارش قدسنا: دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با فعالان آزادسازی قدس شریف که ظهر امروز (سه شنبه) در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن قدردانی از اهمیت فعالیت های سازمان های حامی فلسطین از مسئله فلسطین به عنوان مسئله اساسی و اولویت اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کردند و گفت: هرچقدر هم شرایط حمایت از فلسطین در وضعیت فقیرانه ای باشد اما این کار بسیار پرارزش است چون این فعالیت در راستای آرزوی دیرینه مسلمانان یعنی آزادسازی قدس شریف صورت می گیرد

وی افزود: موضوع فلسطین هیچ گاه موضوع موقتی نبوده و از مسائل اساسی است یعنی اگر موضوع این کشور حل شود، تغییراتی در سرنوشت مسلمانان به وجود می آید لذا دفاع از مظلوم وظیفه شرعی و انسانی بوده و از لحاظ محاسباتی نیز مهم است.

وی در ادامه به چند موضوع که در خصوص فلسطین ایجاد نگرانی و حساسیت کرده اشاره و اظهار کرد: در وهله اول به هم ریختگی امنیتی که در منطقه به وجود آمده همه کشورها را درگیر بحران کرده که یا خود به وجود آورنده آن بوده اند و یا این بحران به آنها تحمیل شده است و این بحران نیز در دورنمای کوتاه مدت قابل حل نیست و به سرعت در حال شعله ور شدن است.

لاریجانی افزود: موضوه دوم مسابقه برخی کشورها برای ارتباط با اسرائیل است که مایه تاسف است. قبلا محرمانه بوده اما الان علنی شده است و این مسئله هم رژیم صهیونیستی را جری تر می کند هم ایجاد ناامیدی برای کشورهای مدافع فلسطین می کند.

وی طرح های صلح ارائه شده از سوی کشورهای غربی و منطقه را نیز موضوع نگرانی سوم یاد کرد و گفت: طرحهای صلح ارائه شده از سوی آمریکا، اروپا و برخی کشورهای منطقه هیچ فایده ای نداشته و ندارد.

رئیس مجلس همچنین با بیان اینکه با ضعف های ناشی از وادادگی برخی دولت های اسلامی در برابر صهیونیست ها، میوه این طرح های صلح را کشورهای غربی خواهند چید، تأکید کرد: در این رابطه جریان های نخبه در جهان اسلام باید ایفای نقش کرده و روشنگری کنند.

لاریجانی در پایان از سازمانها و گروههای حامی فلسطین خواست به روشنگری در این زمینه ادامه دهند.  امروز مسأله فلسطین باید مورد توجه قرار گرفته و باید برای بیداری کشورهای اسلامی تلاش کرد لذا روز قدس فرصت خوبی است که هم رسانه های عمومی و هم جریان های داخلی در جهان اسلام روشنگری کنند تا در آینده شاهد تحول جدی در موضوع فلسطین باشیم

در این نشست نماینده های سازمان های مختلف مدافع فلسطین در ایران و همچنین سفیر فلسطین، نماینده های جنبشهای حماس، جهاد اسلامی و امل نیز حضور داشتند.