صفحه نخست/ اخبار/ بیانیه‌ها

بیانیه مجمع فعالان و سازمانهای غیر دولتی حامی آزادی قدس شریف به مناسبت روز جهانی قدس

بیانیه مجمع فعالان و سازمانهای غیر دولتی حامی آزادی قدس شریف به مناسبت روز جهانی قدس

مجمع فعالان و سازمان هاي غير دولتي حامي آزادي قدس شريف ايران  به مناسبت روز جهاني قدس بیانیه ای صادر کرده است که متن کامل آن در ادامه می آید:

روز جهاني قدس، روز فرخوان جامعه بشري براي پاسداشت حقيقت، عدالت، صلح‌ و همه ارزش هاي اصيل بشري است. روزي است كه مي بايست جوامع بشري براي استقرار عدالت در جهان قيام كنند و يكصدا عليه ستمگري روزافزون در جهان، اعتراض كنند. روزي است كه  مي بايست آزادگان جهان بر اشغالگري شورش كنند و جهان بدون اشغال و ظلم را فرياد كنند. روزي است كه مي بايست آزادي فلسطين از اشغال و بازگشت عدالت در باره فلسطين را مطالبه كنند. روز جهاني قدس، روزي است كه ملل محروم جهان مي بايست صف خود را در برابر ستمگران و زيادي خواهان جهاني محكم كنند. ستمگراني كه مصاديق بارزشان صهيونيسم و رژيم صهيونيستي و امريكا و دولت هاي جاهل قرون وسطايي منطقه اند كه با سلاح هاي پيشرفته مردم بي سلاح فلسطين و يمن و سوريه و عراق را قتل عام مي كنند. روز جهاني قدس روز نشنيدن صداي تفرقه است كه حلقوم ريا كار و شيطاني امريكا- انگليس – تركيه – عربستان- اسرائيل بلند است. شياطني كه همپيمان شده اند تا اسلام رحماني و به تعبير امام خميني(ره) اسلام محمدي (ص) نباشد و اسلام وهابي، اسلام تكفيري و اسلام امريكايي و اسلام اسرائيلي باشد. يعني اسلامي كه پوسته اي بيش نيست.


جهان امروز را ستم فراگرفته و بيداد، بيداد مي كند و از داد خبري نيست.  در فلسطين صهيونيست هاي اشغالگر اين سرزمين، ستم و نقض حقوق بشر و بشر دوستانه را به نهايت رسانده اند و در سوريه و عراق تروريست هاي تكفيري – وهابي – صهيونيستي – امريكايي قتل عام بشريت را رقم زده اند. در يمن، مظلوميت به مسلخ برده شده و امريكا و اسرائيل با دستان حكومت قرون وسطايي آل سعود، مردم بي دفاع را كشتار مي كنند. در بحرين به جبر ستمكارانه آل خليفه، شهروندي، معنا و اعتبار خود را از دست داده است.


روز قدس، روز تكليف بشري است براي پايان ستمكاري. مجمع فعالان و سازمان هاي غير دولتي حامي آزادي قدس شريف ايران ، ضمن محكوم ساختن توطئه گسترش نا امني در منطقه و گراميداشت ياد و خاطره شهداي مقاومت و خصوصا شهداي روز قدس كشور نيجريه كه در راهپيمايي حمايت از مظلوميت فلسطين در روز قدس سال 1393 شهيد شدند، از همه جوامع بشري و خصوصا ملت ايران كه همواره مدافع مظلومان جهان بوده اند، دعوت مي كند تا در راهپيمايي روز جهاني قدس سال 1395حضوري شكوهمند يافته و اراده خود را براي جهاني بدون جنگ، بدون جنايت، بدون اشغال و بدون اسرائيل را به تماشا بگذارند.

دبير خانه مجمع فعالان و سازمان هاي غير دولتي حامي آزادي قدس شريف ايران
رمضان 1437 هجري قمري