صفحه نخست/ اخبار/

دیدار اعضای کمیته برگزاری هفته آپارتاید با امیرعبدالهیان

دیدار اعضای کمیته برگزاری هفته آپارتاید با امیرعبدالهیان

به گزارش خبرنگار مجمع جمعي از اعضاي كميته آپارتايد مجمع سازمانهاي غيردولتي و فعالان حامي آزادي قدس شريف با امير عبداللهيان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل ديدار و گفتگو كردند.

در این دیدار ابتدا حجت الاسلام والمسلمین حسینی رئیس کمیته آپارتايد، ضمن معرفی اعضای کمیته در رابطه با اهمیت برگزاری این هفته و فعالیتهایی که سازمانهای غیردولتی در رابطه با پیگیری موضوع برابری نژادپرستی با صهیونیسم در طول 16 سال گذشته و بعد از کنفرانس بیگانه ستیزی و نژاد پرستی سازمان ملل در دوربان افریقای جنوبی مواردي را مطرح كردند.

عبدالله حسيني افزود:  مجمع سازمانهای غیردولتی و فعالان حامی آزادی قدس شریف نظر به اهمیت این موضوع در به چالش کشیدن رژیم صهیونیستی، با تصویب برگزاری این هفته گامی بلند در این زمینه را برداشتند.

وي همچنين از دبیر ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه مردم مسلمان فلسطین خواست در نامگذاری این کنفرانس موضوع آپارتاید رژیم صهیونیستی را مورد توجه قرار دهد.

در ادامه جلسه احمد سروش نژاد دبیر اجرایی مجمع سازمانهای غیردولتی و فعالان حامی آزادی قدس شریف به نقش مجمع در پیگیری مطالبات نهادهای مردمی در زمینه مقابله با صهیونیسم بین الملل و حمایت از آزادی قدس شریف اشاره نمودند و خواستار هماهنگی و همراهی نهادهای دولتی در حمایت از آرمان فلسطین شد.

همچنين سایر اعضای کمیته نیز نقطه نظرات خود را در این رابطه بویژه در مورد سوابق اقدامات و همچنین فعالیتهایی که سایر سازمانهای غیردولتی در عرصه بین المللی انجام می دهند، مطرح نمودند.

در پایان امیرعبدالهیان، رئیس ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه مردم فلسطین، با برشمردن نقش و تاثیر این حمایت ها در پیروزی­های مقاومت و نقش سازمانهای غیردولتی در این رابطه، از اعلام آمادگی مجمع برای همکاری با برگزارکنندگان کنفرانس استقبال نموده و از اعضای مجمع خواستند در این زمینه و سوابق کاری گذشته همکاری لازم را با دبیرخانه کنفرانس داشته باشند.