صفحه نخست/ اخبار/ گزارش فعالیت

گزارش تجمع مردمی حمایت از غزه، سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۳

گزارش تجمع مردمی حمایت از غزه، سه شنبه 24 تیر 1393

در اعتراض به عدم اقدام مؤثر سازمان های بین المللی در توقف هجوم گسترده رژیم غاصب صهیونیستی به نوار غزه، مجمع تشکل های غیردولتی و فعالان حامی فلسطین و آزادی قدس شریف، تجمعی مردمی در برابر دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در تهران برگزار کرد.
در این مراسم که اقشار مختلف مردم از شهر تهران در آن حضور داشتند، تجمع‌کنندگان با در دست داشتن پلاکاردهایی که بر روی آن شعارهای  " مرگ بر آمریکا" و " مرگ بر اسراییل" نوشته شده بود، به درخواست حمیدرضا زالی عضو کمیته اجرایی مجمع و سرباز روح الله رضوی، عضو شورای مرکزی تشکل امت واحده از اعضای حقوقی مجمع، شعار " ننگ به سازمان ملل پرفریب" ، "سازمان بی‌خیال! بیدار شو! بیدار شو!" ، "نصرمن الله و فتح‌ قریب"، "مرگ بر اسراییل"، "مرگ بر آمریکا"، "کشتن زن و کودک، دفاع مشروع نیست"، "آمریکا و اروپا حامی صهیونیسم اند" ، "سلاح آمریکایی قاتل کودکان است" و "رژیم اشغالگر فلسطین باید محو شود از زمین" سر دادند.
همچنین تابلوهای بزرگی از تصاویر کودکان قربانی جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه با شعارهای "سازمان ملل چشمانت را باز کن!" و "نسل کشی در غزه را متوقف کنید"، در مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل نصب شد. تجمع‌کنندگان عکس‌هایی از امام خمینی (ره)، قدس شریف و پرچم فلسطین را در دست داشتند و مجموعه ای از تصاویر دلخراش شهدای غزه با موضوع ناتوانی و عدم صلاحیت سازمان ملل در اداره بحران های جهانی نیز به نمایش درآمد.
در این تجمع حجت الاسلام سید عبدالله حسینی و دکتر فروز رجایی فر از اعضای مجمع در سخنانی به دو زبان فارسی و انگلیسی، با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی و حمایت از نیروهای مقاومت غزه، بر نیاز جامعه اسلامی به امر وحدت و لزوم هوشیاری مردم در برابر مصادیق اسلام آمریکایی که محصول جنگ نرم استکبار علیه وجهه اسلام ناب رسول الله(ص) هستند، تاکید کردند.
همچنین حسین شیخ‌الاسلام دبیر مجمع در جمع خبرنگاران اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه را نقض قوانین بین‌المللی، قوانین حقوق بشری و حقوق جنگی دانست که باید با آن برخورد شود؛ اما سازمان ملل از برخورد با این مساله خودداری می‌کند و این خطر بزرگی برای صلح و امنیت جهانی است که اعتبار سازمان ملل را نیز خدشه‌دار می‌کند.  
در ادامه تجمع اعتراض آمیز امروز در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران، تنی چند از اعضای مجمع فعالان و سازمان های مردم نهاد حامی آزادی قدس شریف با حضور در محل دفتر سازمان ملل متحد در تهران، اعتراض کتبی خود را نسبت به بی تفاوتی سازمان ملل متحد در قبال کشتار مردم مظلوم غزه تسلیم گری لوئیس، نماینده سازمان ملل متحد در ایران کردند.