صفحه نخست/ اخبار/

برگزاری شب شعر فلسطین در حوزه هنری

برگزاری شب شعر فلسطین در حوزه هنری

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به مناسبت برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین، شب شعر «ما همه برای فلسطین» به همت حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می گردد.

بر اساس این گزارش این نشست یکشنبه، یکم اسفندماه با حضور مسئولان فرهنگی، شاعران کشورهای اسلامی و تعدادی از شاعران کشورمان برگزار خواهد شد. تالار سوره حوزه هنری، یکشنبه آینده ساعت 15:30 میزبان مهمانان  شب شعر فلسطین خواهد بود. این نشست در آستانه برگزاری ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین برگزار خواهد شد.

کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه و قدس در راستای اجرای قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین (تصریح شده در قانون اساسی) در سال 1369 توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

بلافاصله دبیرخانه‌ای برای این کنفرانس در تهران تاسیس شد تا برگزاری آن را براساس تشخیص هیئت رئیسه مجلس سامان دهد.این قانون ضمن اعلام حمایت و دفاع مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران از مردم ستمدیده و آواره و مبارز فلسطین تا رسیدن به حقوق حقه خویش هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی را موظف کرده است از طرق مختلف این حمایت را تعمیق و گسترش داده و در فرصت‌های مقتضی کنفرانس‌هایی با حضور نمایندگان کشورهای اسلامی و صاحب نظران برگزار کند.


تا سال 1390 پنج دوره کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در نقاط عطف تاریخی منطقه و فلسطین برگزار شده است.

- نخستین دوره این کنفرانس بین‌المللی مهرماه ١٣٧٠ (اکتبر ١٩٩١) هم‌زمان با کنفرانس مادرید و در بزرگداشت انتفاضه اول ملت فلسطین (انتفاضه سنگ).

- دومین دوره کنفرانس اردیبهشت ماه ١٣٨٠ ( آوریل ٢٠٠١) هم‌زمان و در حمایت از انتفاضه دوم ملت فلسطین (انتفاضه الاقصی).

- سومین دوره کنفرانس فروردین ماه ١٣٨٥ ( آوریل ٢٠٠٦) همزمان با اقدامات رژیم صهیونیستی در زمینه تخریب باب مغاربه – در بخش غربی مسجدالاقصی- و در حمایت از قدس شریف.

- چهارمین کنفرانس اسفندماه ١٣٨٧ شمسی (مارس ٢٠٠٩) پس از تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه و در حمایت از ایستادگی اسطوره‌ای ملت و مقاومت فلسطین در برابر این تهاجم خونین و وحشیانه.

- و پنجمین کنفرانس مهرماه سال 1390  (اکتبر 2011م ) با شعار «فلسطین: وطن فلسطینیان» در تهران برگزار شد.
 
ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین قرار است سوم و چهارم اسفندماه 1395 با حضور نمایندگان کشورهای اسلامی در تهران برگزار شود. ریاست این کنفرانس بر عهده دکتر علی لاریجانی ریاست مجلس شورای اسلامی و دبیری آن بر عهده دکتر حسین امیر عبداللهیان دستیار ویژه در امور بین‌الملل رئیس مجلس می باشد.

انتهای پیام/